WYNIKI:
 
UWAGA!!!
Zmiana przebiegu Trasy Biegu Traktem Świętokrzyskim
Trasa Biegu Traktem Świętokrzyskim (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
 
Zapraszamy na piękną Ziemię Sandomierską na wyjątkowe wydarzenie sportowe II Festiwal Biegowy Sandomierskim Szlakiem Winiarskim.
 
Klimatyczny Sandomierz oraz równie urokliwe okolice będą areną zawodów biegowych i nordic walking, a trasy poprowadzą Was poprzez wspaniałe winnice i magiczne miejsca z niezwykłymi widokami.
 
Przygotowaliśmy dla Was 3 warianty tras biegowych oraz 1 nordic walking,
o różnym stopniu trudności.
1/ Trasa Traktem Królewskim - najkrótsza i najłatwiejsza (co nie znaczy łatwa) o długości ok. 17 km zabierze Was do winnic położonych najbliżej Sandomierza i będzie także trasą nordic walking.
2/ Trasa Traktem Pieprzowym - zdecydowanie trudniejsza, poprowadzi Was do winnic umiejscowionych w niezwykłym miejscu - Górach Pieprzowych, najstarszych górach Europy. Odcinek przebiegający przez rezerwat jest bardzo wymagający technicznie, a przy mokrym podłożu wręcz survivalowy.
W drugiej części biegnie trasą Traktu Królewskiego. Trasa ma długość ok. 27 km i jest przeznaczona dla osób dobrze wytrenowanych i nie mających lęku wysokości (to nie żart).
3/ Trasa Traktem Świętokrzyskim- wisienka na torcie - łączy w sobie trasy poprzednich biegów i dodatkowo zabierze Was do najodleglejszych winnic: Płochockich (największa winnica sandomierska) oraz Nobilis i Kędrów. Ma długość ok. 72 km i jest przewidziana dla prawdziwych "ultrasów".
 
Przy każdej winnicy będą przygotowane punkty odżywcze serwujące napoje na bazie soku gronowego.
 
Start i meta wszystkich biegów oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na dziedzińcu klasztoru oo. Dominikanów, tuż obok kościoła Świętego Jakuba oraz winnicy o tej samej nazwie.
W trakcie trwania imprezy będzie można zapoznać się z produktami naszych winiarzy oraz uzyskać wiedzę na temat hodowli winorośli i produkcji wina.
W miarę możliwości postaramy się także o program artystyczny - o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli.
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 
Pliki do pobrania
Trasa Biegu Traktem Królewskim (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Trasa Biegu Traktem Pieprzowym (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Trasa Biegu Traktem Świętokrzyskim (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Plakat wydarzenia (plik jpg)
 
Kontakt do organizatorów:
Mateusz Paciura, tel. 509327327, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Łabudzki, tel. 603914107, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.