Zapraszamy na piękną Ziemię Sandomierską na wyjątkowe wydarzenie sportowe II Festiwal Biegowy Sandomierskim Szlakiem Winiarskim.
 
Klimatyczny Sandomierz oraz równie urokliwe okolice będą areną zawodów biegowych i nordic walking, a trasy poprowadzą Was poprzez wspaniałe winnice i magiczne miejsca z niezwykłymi widokami.
 
Przygotowaliśmy dla Was 3 warianty tras biegowych oraz 1 nordic walking,
o różnym stopniu trudności.
1/ Trasa Traktem Królewskim - najkrótsza i najłatwiejsza (co nie znaczy łatwa) o długości ok. 17 km zabierze Was do winnic położonych najbliżej Sandomierza i będzie także trasą nordic walking.
2/ Trasa Traktem Pieprzowym - zdecydowanie trudniejsza, poprowadzi Was do winnic umiejscowionych w niezwykłym miejscu - Górach Pieprzowych, najstarszych górach Europy. Odcinek przebiegający przez rezerwat jest bardzo wymagający technicznie, a przy mokrym podłożu wręcz survivalowy.
W drugiej części biegnie trasą Traktu Królewskiego. Trasa ma długość ok. 27 km i jest przeznaczona dla osób dobrze wytrenowanych i nie mających lęku wysokości (to nie żart).
3/ Trasa Traktem Świętokrzyskim- wisienka na torcie - łączy w sobie trasy poprzednich biegów i dodatkowo zabierze Was do najodleglejszych winnic: Płochockich (największa winnica sandomierska) oraz Nobilis i Kędrów. Ma długość ok. 72 km i jest przewidziana dla prawdziwych "ultrasów".
 
Przy każdej winnicy będą przygotowane punkty odżywcze serwujące napoje na bazie soku gronowego.
 
Start i meta wszystkich biegów oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na dziedzińcu klasztoru oo. Dominikanów, tuż obok kościoła Świętego Jakuba oraz winnicy o tej samej nazwie.
W trakcie trwania imprezy będzie można zapoznać się z produktami naszych winiarzy oraz uzyskać wiedzę na temat hodowli winorośli i produkcji wina.
W miarę możliwości postaramy się także o program artystyczny - o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli.
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 
Pliki do pobrania
Trasa Biegu Traktem Królewskim (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Trasa Biegu Traktem Pieprzowym (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Trasa Biegu Traktem Świętokrzyskim (plik jpg) (plik GPX - najlepiej otwierać za pomocą aplikacji SUUNTO)
Plakat wydarzenia (plik jpg)
 
Kontakt do organizatorów:
Mateusz Paciura, tel. 509327327, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Łabudzki, tel. 603914107, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.