Winnice

Witaj na Sandomierskim Szlaku Winiarskim!

To miejsce, które pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku, oferując bliskość przyrody, wspaniałe krajobrazy oraz wysokiej jakości produkt regionalny.

Wycieczka po winnych ogrodach Sandomierszczyzny, możliwość zajrzenia do piwnic winiarskich, rozmowy z gospodarzami o tajnikach uprawy winorośli czy tworzenia wina, a w końcu degustowanie, szeroko uznanego wina wysokiej jakości, tworzą okazję do poznania i spojrzenia na nasz region z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony.

Sandomierski Szlak Winiarski tworzy dziewięć niezwykłych winnic zlokalizowanych w Sandomierzu i jego okolicach:

Winiarze zapraszający do siebie, posiadają ogromne pokłady wiedzy o produkcie, procesach jego tworzenia, smakach i aromatach, a także o regionie, jego legendach i historii. Zapytajcie – chętnie się z Wami tym podzielą.

Lessowa ziemia tego regionu i jego specyficzny mikroklimat sprawiają, że rosnąca tu winorośl co roku daje możliwość wyprodukowania win z bogatą nutą aromatów i smaków, które zadowolą podniebienia wielu miłośników wina. Efektem tego jest powiększająca się z roku na rok liczba medali przyznawana sandomierskim winiarzom na wielu międzynarodowych konkursach winiarskich.

Serdecznie zapraszamy do wspaniałej przygody — pozwólcie, by winnice zaczarowały Was smakiem, aromatem, opowieścią i bogactwem krajobrazu. Spójrzcie na Sandomierz od strony winnych ogrodów!

Spotkajmy się przy winie na Sandomierskim Szlaku Winiarskim.