Winnica Nadwiślańska

Dane teleadresowe:

Winnica Nadwiślańska
Kamień Łukawski 8
27-600 Sandomierz
tel. 697 727 829, 603 489 081
www.winnicanadwislanska.pl

Właściciele:

Małgorzata i Piotr Mamińscy

Wielkość winnicy:

1 ha

Więcej o nas:

O SOBIE

Jesteśmy rodzinną winnicą położoną na wiślanej skarpie w Górach Pieprzowych nieopodal Sandomierza. Otaczają nas piękne krajobrazy i tereny cenne przyrodniczo i historycznie. Winnica sąsiaduje z rezerwatem przyrody i częściowo znajduje się na obszarze Natura 2000. Na areale 1 hektara uprawiamy 6 odmian winorośli – Riesling, Chardonnay, Johanniter, Hibernal. Regent, Cabernet Cortis. Tworzymy z nich wina wytrawne. Większość prac w naszej winnicy wykonujemy ręcznie. Południowo-zachodni stok, bardzo dobra ekspozycja i warunki glebowe (lessy na łupkach) sprawiają, że mamy niemal optymalne warunki do uprawy winorośli i produkcji wina.

WINA

Alcedo (Zimorodek)
Odmiana: Chardonnay
Lekkie, jednoszczepowe, białe wino wytrawne z aromatami kwiatów i egzotycznych owoców. Posiada bogaty bukiet i lekką kwasowość. Polecane do ryb, owoców morza, serów (zwłaszcza kozich).

Hirundo (Jaskółka)
Odmiana: Riesling
Lekkie, jednoszczepowe, białe wino wytrawne z aromatami cytrusów, miodu, jabłek i mineralną nutą. Podwyższona kwasowość gwarantuje orzeźwienie, zwłaszcza w upalne dni. Polecane do ryb, owoców morza, drobiu i szparagów.

Galerida (Dzierlatka)
Odmiana: Johanniter
Lekkie, jednoszczepowe, białe wino wytrawne z aromatami cytrusów, brzoskwiń, agrestu i mineralną nutą. Delikatna kwasowość spodoba się nie tylko amatorom win wytrawnych. Polecane do ryb, owoców morza, pieczonych warzyw.

Emberiza (Trznadel)
Odmiana: Hibernal
Lekkie, jednoszczepowe, białe wino wytrawne z aromatami dojrzałych jabłek, czarnej porzeczki i ziół. Delikatna kwasowość współgra z wyrazistym bukietem. Polecane do ryb, serów, białego mięsa.

Rissa (Mewa)
Odmiana: Regent
Lekkie, jednoszczepowe, różowe wino wytrawne z aromatami truskawek, poziomek i granatu. Orzeźwiający charakter podkreślony wyrazistym bukietem i delikatną kwasowością. Polecane do makaronów, sałatek i białego mięsa.

Tetrao (Głuszec)
Odmiana: Cabernet Cortis i Regent
Wytrawny kupaż win czerwonych z aromatami jeżyn, aronii, śliwek i ziół. Wino dojrzewało przez 9 miesięcy w dębowych beczkach. Owocowy charakter jest podkreślony przyjemnym, pikantnym finiszem. Polecane do dań mięsnych i wędlin.

Bubo (Puchacz)
Odmiana: Cabernet Cortis i Regent
Wytrawny kupaż win czerwonych z aromatami wiśni, aronii, gorzkiej czekolady i ziół. Wino dojrzewało przez 20 miesięcy w dębowych beczkach. Dobrze zbudowane, stateczne z przyjemnym, pikantnym finiszem. Polecane do kaczki, dań mięsnych i wędlin.

ENOTURYSTYKA

Nasza winnica jest położona przy szlaku pieszym z Sandomierza prowadzącym przez Góry Pieprzowe oraz przy kilku szlakach rowerowych. Można do nas dotrzeć również komunikacją miejską z Sandomierza. Oferujemy zwiedzanie winnicy wraz z degustacją w różnych wariantach, kosze piknikowe, organizację ognisk, spotkań firmowych, imprez rodzinnych. Dysponujemy niewielkim placem zabaw. W 2022 roku zamieszkało u nas przyjazne stadko kóz, które można nakarmić, pogłaskać, a w niedalekiej przyszłości planujemy częstować naszych gości serami własnego wyrobu.