Winnica Nad Jarem

Dane teleadresowe:

Winnica Nad Jarem
Sylwia Paciura
Złota 161A
Tel: 668 101 448, 509 327 327
www.winnicanadjarem.pl

Właściciele:

Sylwia i Mateusz Paciura

Wielkość winnicy:

1 ha

Więcej o nas:

O SOBIE

Winnica Nad Jarem to hektarowa winnica, prowadzona przez małżeństwo – Sylwię i Mateusza Paciura. Rozciąga się na południowym stoku z przepięknym widokiem na dolinę rzeki Koprzywianki i Wisły.Pierwsze nasadzenia winorośli pochodzą z 2009 roku, natomiast wina dostępne w sprzedaży są od 2013 roku.
Wtedy to, Winnica nad Jarem została zarejestrowana w ARR. Winnica jako druga w regionie zaczęła wprowadzać swoje oryginalne wina do sprzedaży.

Właściciele produkują wina białe, czerwone i różowe, od wytrawnych po półsłodkie. Winiarstwo wciągnęło ich do tego stopnia, że postanowili powrócić z Kielc w swoje rodzinne strony, by móc w pełni zająć się swoją pasją. Większość prac w winnicy i w piwnicy Sylwia i Mateusz wykonują sami, pochylając się nad każdym krzewem, a w produkcji wina pragną odzwierciedlić charakter szczepów i wyjątkowość miejsca. Winnica obejmuje dziś powierzchnię 1 ha.

Wina z „Nad Jarem”:
Regelt – czerwone, wytrawne
Rose – różowe, półwytrawne
Odessa – białe, półwytrawne
Cuvee – białe, półwytrawne
Suvi złote – białe, wytrawne
Suvi bursztynowe – białe, wytrawne

SZCZEPY

Muskat Odeskii, Hibernal, Muscaris, Souvignier Gris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Regent, Rondo, Zweigelt.

ENOTURYSTYKA

Winnica dysponuje miejscem na ognisko, zielonym terenem do wypoczynku oraz altaną, gdzie w sezonie turystycznym odbywają się degustacje dla grup i imprezy firmowe czy rodzinne. Gospodarze chętnie zapraszają do swojej piwnicy winiarskiej, gdzie można podziwiać zdobyte w licznych konkursach nagrody oraz bliżej poznać urządzenia do produkcji wina.

Winnica Nad Jarem dysponuje również miejscami noclegowymi w komfortowych pokojach z łazienkami 2, 3, 4-osobowymi oraz dużą kuchnią w pełni wyposażoną. W ramach noclegu przeprowadzane są również degustacje autorskich win właścicieli.