Winnica Modła

Dane teleadresowe:

Winnica Modła
ul. Poprzeczna 3
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Tel.: 606 94 07 93

Właściciele:

Anna i Tomasz Stola

Wielkość winnicy:

1,07 ha

Więcej o nas:

O SOBIE

Winnica Modła to niewielkie przedsięwzięcie winiarskie prowadzone rodzinnie w sąsiedztwie Gór Świętokrzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim i wsi Mychów nad rzeką Modłą (łącznie 1,07 ha).
Większa parcela nad rzeką Modłą ma skłon południowy o nachyleniu 30-40%. Takie położenie winnicy daje szansę na uprawę szlachetnych gatunków Vitisvinifera: Riesling, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Gewürztraminer, Bouvier, PinotGris, Pinot Noir, Blaufränkisch, Zweigelt, Merlot, Cabernet
Sauvignon.
Przygodę z uprawą winorośli zaczęliśmy od zasadzenia w 2010 małej przydomowej winnicy z zamiarem wyrobu wina na własne potrzeby. Zachęceni rezultatami, zakupiliśmy w 2012 roku idealną naszym zdaniem 1-ha parcelę nad Modłą, gdzie po rocznych pracach związanych z przygotowaniem od 20 ponad lat nie uprawianej ziemi, zasadziliśmy winorośl.
W przedsięwzięciu wspiera nas liczne grono znajomych. Winobranie w Winnicy Modła to, poza wytężoną pracą, także coroczne wesołe spotkanie przyjaciół.
Rocznik 2015 był pierwszym rocznikiem win wprowadzonych do sprzedaży. Nasze wina uzyskały wiele medali w konkursach winiarskich.
Przywiązujemy dużą wagę do troski o środowisko naturalne i zdrowego stylu życia, w tym zdrowej, naturalnej żywności. Mocno wierząc w to, że jako jednostki, możemy pozytywnie wpływać na świat wokół, w winnicy i winiarni stosujemy wyłącznie naturalne metody uprawy winorośli i wytwarzania wina.

WINA

Wrestling (Riesling) białe wytrawne
Griseo (Pinot Gris) białe wytrawne
Sabla (Sauvignon Blanc) białe wytrawne
Ventum (Gewurztraminer) białe wytrawne
Chary Bary (Chardonnay) białe wytrawne
Mariage (wieloszczepowe) pomarańczowe wytrawne
Kameleon (wieloszczepowe) białe wytrawne
Buwjer (Bouvier) białe półwytrawne
Apricus (Solaris) białe półwytrawne
Młody Cfajgeld (Zweigelt) różowe wytrawne
Przyjaciele Cgajgelda (wieloszczepowe) różowe wytrawne
Maroon (Blaufrankisch) czerwone wytrawne
Pinnior (Pinot Noir) czerwone wytrawne
Cuvee (Merlot, Blaufrankisch, Cabernet Sauvignon, Zweigelt) czerwone wytrawne.